چهارشنبه 9 اسفند 1402

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

تمجید از موضع شجاعانه عربستان سعودی + جزئیات

معاون وزیر خارجه دولت صنعاء موضع عربستان سعودی در عدم همراهی باائتلاف آمریکایی در دریای سرخ را «شجاعانه» خواند و از آن تقدیر کرد.

به گزارش نقش فردا به نقل از همشهری آنلاین، «حسین العزی» معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) امروز (۱۶ بهمن) در یک کنفرانس خبری در صنعاء گفت که یمن قدردان تمامی مواضع حمایتی از این کشور در دریای سرخ است.

به نوشته المیادین، او گفت: «موضع شجاعانه عربستان سعودی در خصوص مسأله دریای سرخ را قدر می‌دانیم و به سمت صلح در در تمامی مناطق اطرافمان حرکت خواهیم کرد».

عربستان سعودی حاضر به شرکت در ائتلاف آمریکایی-انگلیسی برای پشتیبانی از اسرائیل و حمله به یمن که با حضور چند کشور غربی و همچنین بحرین تشکیل شده، نشده است. ائتلافی که تاکنون چندین بار مناطقی در خاک یمن را مورد حمله قرار داده است.

بامداد امروز نیز ائتلاف آمریکا و انگلیس بار دیگر با حمله به خاک یمن، استان صعده در شمال یمن را ۴ مرتبه و استان الحدیده در غرب این کشور ۱۱ را مرتبه هدف قرار داد.

حسین العزی در ادامه گفت: «ما باید از جنبش‌های مبارزاتی در آمریکا و انگلیس حمایت کنیم تا رویکرد خصمانه این کشورها در منطقه را از بین ببریم».

این مقام یمنی همچنین گفت که جریان آزاد کشتیرانی در دریای سرخ مورد توجه نیروهای مسلح یمن است و صنعاء بارها اعلام کرده است که کشتیرانی در این منطقه در امنیت کامل صورت می‌گیرد.

او افزود: «آمریکا تنها تهدید کننده کشتیرانی در دریای سرخ است و آن را به منطقه‌ای نظامی تبدیل کرده است، ما به هیچ وجه نمی‌توانیم در خصوص تجاوز به کشورمان ساکت بمانیم، علاوه بر اینکه این تجاوز هیچ تاثیری در مواضع ما نسبت به غزه و فلسطین نخواهد داشت».

وی حمله به کشتی‌های آمریکایی و انگلیس را نتیجه طبیعی تجاوز به حریم یمن خواند و گفت انسانیت نباید در برابر جنایت‌های صورت گرفته در غزه ساکت بماند و یمن در مواضع خود در جلوگیری از عبور کشتی‌های اسراییلی و کشتی‌هایی که به سمت بنادر اسرائیل حرکت می‌کنند، ثابت قدم است.

به گفته حسین العزی، آمریکا و انگلیس تاکنون حدود ۳۰۰ حمله به نقاط مختلف یمن انجام داده‌اند و نمی‌توانند از تبعات آن فرار کنند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا