شنبه 25 فروردین 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

آخرین اخبار انتخابات ۱۴۰۲؛ نتایج آراء، میزان مشارکت و جزئیات

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و دوره ششم خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ با رای‌گیری در ۱۲۱۸ حوزه انتخابیه اصلی و فرع در سراسر ایران برگزار شد.
نتایج انتخابات

به گزارش نقش فردا به نقل از فرارو-  واجدان شرایط شرکت در دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و دوره ششم خبرگان رهبری، ۶۱ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۹۸ نفر هستند که ۳۰ میلیون و ۹۴۵ هزار و ۱۳۳ مرد و ۳۰ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۱۶۵ زن مجموع واجدین شرایط را تشکیل می‌دهند.

مسوولان وزارت کشور هنوز آماری از مشارکت کلی در سطح کشور ارایه نکرده‌اند. بنا به اعلام مسوولان انتخابات شمارش آرا بلافاصله پس از اتمام رای‌گیری در حوزه‌های انتخابیه و در ساعات پایانی شب گذشته آغاز شد. نتایج آرا به مرور توسط وزارت کشور اعلام خواهد شد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اظهار کرد: در حوزه انتخابیه آبادان، جلیل مختار از مجموع ۹۰ هزار و ۱۴۹ آرای صحیح، ۲۰ هزار و ۵۷۶ رای به دست آورد و منتخب شد. همچنین جواد سعدی‌زاده، فاضل کنانی، محمد مولوی و امیر موسوی به مرحله دوم رسیدند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور یادآور شد: مجتبی ذوالنوری با ۱۴۹ هزار و ۲۸۳ به‌عنوان منتخب قم شناخته شد. محمد منان با ۱۰۵ هزار و ۱۶۷ رأی به‌عنوان منتخب قم و قاسم روانبخش با ۷۸ هزار و ۵۴۵ رأی به‌عنوان منتخب قم شناخته شد.

اسلامی تأکید کرد: همچنین احد آزادی‌خواه به‌عنوان منتخب ملایر شناخته شد و حسین احمدی و احمد آریایی‌نژاد به دور دوم راه یافتند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور یادآور شد: جبار کوچکی‌نژاد با ۴۵ هزار و ۶۱۴ رای به‌عنوان منتخب رشت و خمام معرفی شد. مهدی فلاح با کسب آرای ۳۴ هزار و ۶۸۲ رأی به‌عنوان منتخب رشت و خمام اعلام شد. همچنین احمدی سنگر با ۳۲ هزار و ۲۷۳ رأی به‌عنوان منتخب رشت و خمام معرفی شد و کاظم دلخوش نیز ۲۹ هزار ۳۴۷ رأی به‌دست آورد.

آخرین اخبار انتخابات ۱۴۰۲؛ نتایج، میزان مشارکت و جزئیات آرا

«ذوالنوری، رییسی و روانبخش» با کسب بیشترین آرا به عنوان نمایندگان قم به مجلس دوازدهم شورای اسلامی راه یافتند و «آیت الله سعیدی» نیز اکثریت آرا را در انتخابات خبرگان رهبری کسب کرد.

علی شعبانی امروز (۱۲ اسفند) در جمع خبرنگاران حاضر در محل ستاد انتخابات استان، افزود: در این حوزه انتخابیه از مجموع ۱۰۱ هزار و ۹۱۶ رای، حجت الاسلام وحید احمدی با کسب ۳۲ هزار و ۵۷۶ رای، معادل ۳۴.۱ درصد آرای صحیح ماخوذه، به عنوان منتخب مردم این حوزه انتخابیه شناخته شد.

علی شعبانی، امروز (۱۲ اسفند) در جمع خبرنگاران حاضر در محل ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: در حوزه انتخابیه سنقروکلیایی از مجموع ۴۵ هزار و ۴۳۱ رای ماخوذه، حجت الاسلام سید جواد حسینی‌کیا با کسب ۱۱ هزار و ۱۲ رای معادل ۲۵.۳۷ درصد آرای صحیح ماخوذه، به عنوان منتخب این حوزه انتخابیه شناخته شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: این آمار تا زمان تایید هیات نظارت و شورای نگهبان قطعی نیست.

پیش از این هم رستگار یوسفی از حوزه انتخابیه پاوه، روانسر، جوانرود و ثلاث باباجانی، مجتبی بخشی پور از حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو، فتح الله حسینی از حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب و حجت الاسلام وحید احمدی از حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین بیشترین آراء را کسب کرده و منتخب حوزه انتخابیه خود شده بود.

هنوز نتیجه انتخابات در حوزه انتخابیه کرمانشاه اعلام نشده است.

فرمانده کل انتظامی کشور در پیامی که پس از مهلت اخذ آرا در انتخابات جمعه، ۱۱ اسفندماه منتشر کرد، ضمن قدردانی از مردم از برگزاری این انتخابات در نشاط و امنیت خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار احمدرضا رادان پس از پایان مهلت اخذ آرا در انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در پیامی نوشت: «ملت ایران در حماسه‌ای ماندگار، عظمت، بصیرت، اقتدار و اراده‌ بی‌همتا را به میدان آوردند و آرمان‌ها و آرزوهای خود را در برگه‌های اخذ رأی نوشته و به صندوق آرا ریختند تا مثل همیشه پایِ کارِ انقلاب بایستند.

خداوند منان را شاکریم که بار دیگر تلاش‌های شبانه‌روزی و بی وقفه فرزندان شما در مجموعه بزرگ فراجا به بار نشست و شاهد برگزاری انتخاباتی با نشاط در عین آرامش و امنیت بودیم. با تقسیم وظایف صورت گرفته در سازمانِ انتظام بخشِ فراجا با الطاف الهی و اِشراف اطلاعاتی، کیانِ ایرانِ اسلامی امن بود. بی‌تردید مشارکت بسیار خوب مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، دوستان واقعی ایران و اسلام را شاد و دشمنان را مأیوس و ناراحت کرد.»

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا