پنج‌شنبه 30 فروردین 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

هزینه عمل جراحی بینی در سال ۱۴۰۳ چقدر می شود؟

عوامل مختلفی بر قیمت جراحی بینی در سال ۱۴۰۳ تاثیر می‌گذارند پیش بینی می‌شود هزینه عمل بینی در سال آینده حداقل ۲۵ درصد افزایش یابد.
قیمت جراحی بینی
به گزارش نقش فردا به نقل از اقتصادآنلاین؛ اگر شما هم تمایل به انجام عمل بینی دارید به احتمال زیاد این سوال ذهن شما را درگیر کرده است. دانستن این نکته که با تغییر سال و افزایش تورم، هزینه عمل بینی نیز دچار تغییر می‌شود برای همه افراد روشن است. ولی چطور می‌توانیم با کمترین هزینه و بهترین جراح بینی، عمل جراحی انجام دهیم؟

پیش بینی می‌شود میانگین حداقل هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۳ در میان پزشکان تهران ۲۰ میلیون تومان باشد. اما این هزینه با توجه به نوع بینی، روش جراحی، تجربه و دستمزد جراح، محل جراحی و هزینه‌های جانبی برای هر فرد متفاوت می‌تواند متفاوت باشد. برای اطلاع از هزینه دقیق عمل بینی می‌توانید به جراح بینی مراجعه کرده تا پس از معاینه نوع بینی شما و انتخاب بهترین روش عمل زیبایی بینی، هزینه دقیق مشخص شود.

در این مقاله به طور کامل در مورد میانگین قیمت عمل بینی در سال‌های قبل، هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۳، عوامل موثر بر هزینه عمل بینی، راهکار‌های کاهش هزینه جراحی بینی، عوارض انتخاب جراح بینی ارزان قیمت صحبت شده است. در ادامه با ما همراه باشید:

بررسی هزینه عمل بینی از سال ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲

به گزارش سایت پزشک ۲۴ میانگین حداقل قیمت عمل بینی از سال ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ از ۸ میلیون تومان تا ۱۵ میلیون تومان (نمودار آبی) و میانگین حداکثر قیمت عمل بینی در شهر تهران از ۲۰ میلیون تا ۵۰ میلیون تومان (نمودار نارنجی) افزایش داشته است.

جراحی بینی

همانطور که در نمودار فوق نمایش داده شده است هزینه عمل بینی در سال‌های متوالی روند افزایش داشته است. از عوامل موثر بر تغییر هزینه جراحی زیبایی بینی در سال‌های مختلف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تورم: تورم یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت عمل بینی است که با افزایش تورم هزینه جراح، اتاق عمل و. نیز افزایش پیدا می‌کند. همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۰ نسبت به عمل بینی در سال ۱۳۹۹ حدود ۲۵ درصد، هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۱ نسبت به قیمت جراحی بینی سال ۱۴۰۰، ۴۰ درصد و هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ حدود ۴۲ درصد افزایش داشته است.

تعرفه عمل بینی: وزارت بهداشت هر ساله، تعرفه مشخصی را برای انواع عمل جراحی از جمله عمل زیبایی بینی تعیین می‌کند. البته این مورد به پزشک هم بستگی دارد و ممکن است برخی پزشکان تعرفه جراحی بینی خود را درماه‌های اول سال تغییر ندهند

هزینه‌های جانبی عمل بینی: هزینه‌های مختلف قبل و بعد عمل بینی مانند هزینه دارو، عکسبرداری، آزمایشات، معاینه، مراقبت‌های بعد عمل بینی به هزینه نهایی اضافه می‌شوند. هزینه‌های جانبی با توجه به افزایش تورم تغییر کرده و افزایش یافته است.
نوع عمل: تغییر سلیقه افراد در سال‌های مختلف می‌تواند روی هزینه نهایی جراحی بینی تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، هزینه عمل بینی ترمیمی و ثانویه نسبت به هزینه عمل بینی اولیه بیشتر است.

قیمت عمل بینی در سال ۱۴۰۳ با توجه به عوامل موثر بر هزینه جراحی بینی از جمله دستمزد جراح، محل جراحی، نوع بینی، روش جراحی و هزینه‌های جانبی متفاوت بوده و پیش بینی می‌شود به طور میانگین هزینه عمل زیبایی بینی از ۲۰ میلیون تومان شروع شود.

عوامل موثر بر هزینه عمل بینی

هزینه عمل بینی به عوامل مختلف بستگی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است:

تجربه و دستمزد جراح

یکی از عوامل مهم موثر روی هزینه عمل بینی، تجربه و مهارت جراح است. معمولا پزشکان باتجربه و ماهر نسبت به جراحان با سابقه کمتر دستمزد بیشتری دریافت می‌کنند.

نوع عمل

هزینه عمل بینی به نوع عمل و روش جراحی نیز بستگی دارد. معمولا هزینه عمل بینی ترمیمی نسبت به عمل بینی اولیه بیشتر است.

محل جراحی

یکی از عوامل موثر بر هزینه عمل زیبایی بینی، محل جراحی است. به طور معمول هزینه عمل بینی در مراکز خصوصی نسبت به بیمارستان دولتی نیز بیشتر است. همچنین محل جغرافیایی و شهر زندگی روی هزینه عمل بینی نیز موثر می‌باشد.

نوع بینی

یکی از عوامل مهم موثر روی هزینه جراحی بینی، نوع بینی است. امکان دارد هزینه عمل زیبایی بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی بیشتر باشد. دلیل بالا بودن هزینه عمل بینی گوشتی این است که پیچیدگی جراحی بیشتر بوده و به مهارت و تخصص بیشتری نیاز می‌باشد.

هزینه‌های جانبی

هزینه عکسبرداری قبل از عمل بینی حداقل ۱۵۰۰۰۰ تومان

هزینه آزمایشات قبل از عمل بینی حداقل ۲۵۰۰۰۰ تومان

هزینه دارو‌های بعد از عمل بینی حداقل ۱۰۰۰۰۰ تومان

هزینه چسب و لوازم بعد از عمل ۸۰۰۰۰ تومان

راهکار‌های کاهش هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۳

اگر از آن دسته افرادی هستید که فکر می‌کنید هزینه جراحی بینی فقط دستمزد جراح است، سخت در اشتباهید. هزینه عمل بینی شامل موارد مختلف بوده که دستمزد پزشک بخشی مهم آن است. با این وجود با انجام برخی از راهکار‌ها می‌توانید هزینه عمل بینی خود را کاهش دهید. این موارد عبارتند از:

انتخاب جراح بینی با قیمت مناسب

انتخاب جراح زیبایی بینی منصف و باتجربه یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای کاهش هزینه عمل بینی است. جراحان با تجربه و حاذق با توجه به مهارت بالایی که دارند احتمال نیاز به عمل ترمیم بینی و هزینه بیشتر را کاهش می‌دهند. بنابراین، باید در انتخاب بهترین جراح بینی شهر خود دقت کافی داشته باشید. سامانه مشاوره و نوبت دهی پزشک ۲۴، به شما در زمینه عمل بینی و انتخاب بهترین دکتر جراح بینی مشاوره رایگان می‌دهد.

انتخاب نوع عمل

عمل بینی به دو روش جراحی بینی باز و بسته انجام می‌شود که اگر به دنبال تغییرات جزئی و محدود هستید می‌توانید برای کاهش هزینه خود از عمل بینی به روش بسته استفاده کنید. البته که انتخاب نوع روش جراحی بینی، به نظر جراح شما بستگی دارد که پس از معاینه برای شما مشخص خواهد شد.

انتخاب زمان مناسب عمل

در برخی از فصل‌ها، تقاضا برای عمل بینی بیشتر و در برخی از فصل‌های تقاضای عمل جراحی بینی کمتر است. همچنین می‌توانید با عمل زیبایی بینی در مناسبت‌هایی مانند عید نوروز یا بلک فرایدی از تخفیف ویژه بهره‌مند شوید.

اقدامات قبل عمل بینی در مراکز دولتی

برخی از اقدامات لازم قبل عمل بینی مانند آزمایش و عکسبرداری را می‌توانید در مراکز دولتی و با بیمه انجام دهید تا هزینه شما برای انجام جراحی زیبایی بینی کمتر شود.

محل جراحی

یکی از هزینه‌های عمل زیبایی بینی، محل جراحی است که معمولا هزینه عمل بینی در کلینیک خصوصی بیشتر از بیمارستان دولتی است؛ بنابراین برای کاهش هزینه جراحی بینی خود می‌توانید در بیمارستان دولتی عمل کنید.

عوارض عمل بینی ارزان قیمت

دقت داشته باشید که انتخاب ارزانترین قیمت عمل بینی به هیچ عنوان نتیجه مطلوب نخواهد داشت؛ بنابراین نباید گول تبلیغات مختلف با عناوین جذاب «عمل بینی ارزان قیمت»، «عمل بینی ۴ میلیون تومان»، «عمل بینی با ۵ میلیون تومان»، «عمل بینی با بهترین جراح بینی و قیمت ارزان» را نخورید. انتخاب بهترین جراح بینی که ویژگی‌های جراح حاذق و ماهر را داشته بسیار اهمیت دارد و روی نتیجه عمل بینی شما نیز موثر است.

سخن نهایی

در این مقاله به طور کامل در مورد عوامل موثر بر قیمت عمل زیبایی بینی، قیمت جراحی بینی در سال ۱۴۰۳، میانگین هزینه عمل بینی در سال‌های مختلف، راه‌های کاهش هزینه عمل زیبایی بینی، عوارض انتخاب جراح بینی ارزان قیمت صحبت شده است. همچنین اگر سوالی در این زمینه دارید می‌توانید در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا