پنج‌شنبه 30 فروردین 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

بیمارستان شفا محاصره شد+ جزئیات

اشغالگران صهیونیست بیمارستان شفا در غزه را محاصره و بمباران کردند.

به گزارش نقش فردا به نقل از اقتصادنیوز ، ارتش رژیم صهیونیستی بیمارستان شفا در شهر غزه را هدف حمله سنگین توپخانه‌ای و هوایی قرار داد.

همزمان با این حملات، نظامیان اشغالگر اسراییلی هم اقدام به شلیک گسترده به سمت این بیمارستان کرده و آن را به محاصره درآوردند.

منابع فلسطینی از شهادت و زخمی شدن ده‌ها فلسطینی در حمله صهیونیست‌ها به بیمارستان شفا خبر دادند.

به گفته این منابع، صدها آواره، بیمار، خبرنگار و کادر پزشکی و درمانی در داخل این بیمارستان محاصره شدند.

از سوی دیگر، وزارت بهداشت غزه در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی به بیمارستان شفا اعلام کرد که دشمن با طرح ادعاهای واهی، قصد فریب دنیا و توجیه حمله به بیمارستان شفا را دارد

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه طی بیانیه‌ای مسئولیت جان کادر پزشکی و درمانی و صدها آواره، بیمار و مجروح فلسطینی در مجتمع بیمارستانی شفا در شهر غزه را متوجه دشمن صهیونیستی دانست.

این وزارتخانه تاکید کرد که یورش نظامیان اشغالگر اسراییلی به بیمارستان شفا نقض صریح قوانین بین‌الملل و کنوانسیون چهارم ژنو است.

وزارت بهداشت غزه تصریح کرد که دشمن صهیونیستی همچنان با طرح روایات دروغ و ساختگی به دنبال فریب دنیا و توجیه یورش به بیمارستان شفا است.

این وزارتخانه بیان کرد که هدف از حمله نظامی به بیمارستان شفا نابودی کامل نظام سلامت و بهداشت در شمال غزه است.

وزارتخانه مذکور خواستار مخالفت و مقابله جامعه بین‌الملل با جنایات دشمن صهیونیستی در بیمارستان شفا و دیگر بیمارستان‌های نوار غزه شد.

وزارت بهداشت غزه در واکنش به یورش بامداد امروز نظامیان اسرائیلی به یک مجتمع بهداشتی در این باریکه اعلام کرد که حمله به بیمارستانها نقض آشکار قوانین بین المللی است.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه همچنین خواستار حضور فوری نهادهای بین‌المللی در بیمارستان شفا و محافظت از غیرنظامیان در داخل آن شد.

همزمان جنگنده‌های اسراییلی خانه‌ای را در منطقه الحساینه در اروگاه النصیرات در مرکز نوار غزه بمباران کردند که بر اثر آن ۹ نفر به شهادت رسیده و تعداد زیادی هم زخمی شدند.

این در حالی است که «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر درخواست‌های بین‌المللی برای پایان دادن به جنگ در غزه را به شدت رد کرد.

نتانیاهو در سخنان خود به نوعی به این مساله اشاره کرده که جنگ در غزه تا کنون برای اسراییل دستاوردی نداشته و در واقع اسراییل جنگ را در مرحله کنونی در غزه باخته است و از این رو برای جلوگیری از شکست ناگزیر به حمله به رفح است. در این ارتباط نتانیاهو ادعا کرده است که اگر از هم اکنون، پیش از دستیابی به اهدافمان به جنگ پایان بدهیم، این به معنای آن خواهد بود که اسراییل در جنگ شکست خورده است.

به ادعای نتانیاهو، تا زمانی که اسراییل به اهداف خود نرسیده باشد، تن به آتش بس نخواهد داد.

نتانیاهو همچنین تاکید کرد که تل آویو تسلیم فشارهای بین‌المللی نمی‌شود و از طرح ورود به رفح در جنوب غزه با هدف نابود کردن گروه حماس عقب نشینی نخواهد کرد. او در این ارتباط گفت: «خطاب به دوستانمان در جامعه بین‌المللی می‌گویم. آیا حافظه شما این‌قدر خراب است؟ آیا به این زودی ۷ اکتبر، بدترین کشتار یهودیان پس از هولوکاست را فراموش کرده‌اید؟ به جای اسراییل به گروه حماس و حامیان آن فشار وارد کنید، چون آن‌ها تهدیدی علیه منطقه و تمام جهان هستند.»

روز گذشته نیز «موشه یعالون»، رییس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در سخنانی تاکید کرد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم باقی ماندن در قدرت را بیشتر از مسائل دیگر ترجیح می‌دهد. وی افزود که مساله بازگرداندن اسرای صهیونیست اولویت نتانیاهو به شمار نمی‌رود.

یعالون اضافه کرد: تهدیدات مطرح شده مبنی بر حمله ارتش به رفح نیرنگ و فریب است. اگر نیاز به این کار داشتیم چرا تا الان انجام ندادیم و یگان‌های ذخیره را مرخص کردیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا