شنبه 29 اردیبهشت 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

یک پایان بی‌رحمانه

کار ژاوی با بارسلونا دیشب عملا به انتها رسید. همه چیز آماده بود تا او بارسا را تا فینال لیگ قهرمانان ببرد ولی در یک ثانیه همه چیز تمام شد.

به گزارش نقش فردا به نقل از “ورزش سه“، بارسلونا این سه شنبه با لیگ قهرمانان و عملا از فصل خداحافظی کرد، زیرا به نظر می‌رسد برای آبی و اناری‌ها حتی اگر یکشنبه در برنابئو رئال را ببرند نیز جبران هشت امتیاز اختلاف نسبت به رئال مادرید بسیار دشوار است.

بازی مقابل پاری سن ژرمن سخت‌ترین بازی‌ای بود که ژاوی در چند وقت اخیر تجربه کرد، به دلیل همه چیزهایی که این بازی در خود داشت و می‌توانست به قیمت از دست رفتن مهمترین جام فصل برای او تمام شود. ژاوی می‌خواست بارسا را قهرمان اروپا کند و برود تا عملا فصل رئال را نیز تحت سایه قرار دهد. همه چیز نیز برای رسیدن به نیمه نهایی مهیا بود اما خطای آرائوخو روی بارکولا رویا را بر باد داد. ورق برگشت و پاریس دیگر به بارسا امان نداد.

2011760

تلخ‌ترین شکست

خیلی سخت بود چون بارسلونا وقتی نیم ساعت از بازی گذشته بود، مطلقاً همه چیز را برای صعود به نیمه نهایی در اختیار داشت. به پیروزی 2-3 به دست آمده در پارک دو پرنس، خیلی زود گل رافینیا نیز اضافه شد که فاصله با فرانسوی‌ها را بیشتر می‌کرد. با این حال، از آن لحظه به بعد اتفاقاتی عجیب رخ داد و ژاوی هم یکی از قهرمانان داستان بود.

اخراج آرائوخو

برخورد آرائوخو با بارکولا که مدافع اروگوئه‌ای به خاطر آن اخراج شد، اعصاب سرمربی بارسلونا که آن کارت قرمز را ناعادلانه می‌دانست، به هم ریخت. او در اعتراضاتش که به لگد زدن به یکی از موانع کنارش ختم شد، بد و بیراه به داور را هم اضافه کرد. ژست او با اخراج جریمه شد. مربی‌ای که در بازی‌های اخیر بیشتر از حضور روی نیمکت، روی سکوها حضور داشته است. از همان لحظه بارسا هم یتیم شد و بدون مربی ماند و دیگر نتوانست برتری را حفظ کند.

2011765

صحبت با داور

در پایان بازی، مربی که هنوز خیلی داغ بود، به درون چمن رفت و سریع داور را خطاب قرار داد تا او را به خاطر اقداماتش در بازی و اخراج، سرزنش کند. او دستش را به هم فشرد و با صدای بلند گفت، داوری تو یک فاجعه بود. نگاه مربی گویای همه چیز بود. داور مقابل این اتهام و خشم ژاوی دوام آورد تا اوضاع بدتر نشود. در کنفرانس مطبوعاتی بعد بازی نیز او به انتقادات خود از داوران ادامه داد و حتی اتفاقات بازی رفت را به یاد آورد.

2011756

خداحافظ مربی

ژاوی می‌داند که فصل برای او عملا به پایان رسیده است. توهم قهرمانی لیگ هنوز باقی مانده، اما بیشتر یک مدینه فاضله است تا یک امکان واقعی. و از همه مهمتر، تداوم او روی نیمکت بارسا که غیرممکن است. علیرغم همه چیزهایی که در هفته‌های اخیر گفته شد، قصد ژاوی همیشه این بوده است که به قول خودش عمل کند و در 30 ژوئن بارسا را ترک کند.

او در پایان بازی گفت: «بارسلونا فصل آینده در لیگ قهرمانان اروپا دوباره تلاش خواهد کرد اما بدون من.»

2011759

لیگ و قهرمانان

شانس ادامه کار ژاوی در بارسا تنها در صورتی امکان پذیر بود که عملکرد فوق العاده‌ای در لیگ قهرمانان و لیگ داشته باشد. این اتفاق نیفتاده، بنابراین او در پایان فصل پست خود را ترک خواهد کرد. او این کار را پس از قهرمانی درخشان فصل گذشته لیگ انجام خواهد داد، اما با انتظاراتی که در این فصل برآورده نشدند. مشکلات مالی که باعث شد تیم نتواند به خوبی تقویت شود و مصدومیت‌های متعدد باعث شد تا فصلی خالی از معجزه رقم بخورد.

با این حال، حتی اگر عنوان قهرمانی وجود نداشته باشد، میراث مربی بسیار زیاد است. تحت هدایت او، بازیکنانی مانند یامال و کوبارسی که قرار است حال و آینده بارسا باشند، ظهور کردند. تعهد ژاوی به جوانان تردیدناپذیر بود و این چیزی است که بارسلونا در آینده قدردانش خواهد بود.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا