شنبه 29 اردیبهشت 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

کارشناسی چهار صحنه مشکوک و جنجالی استقلال

چهار صحنه مشکوک داوری قضاوت کوپال ناظمی در دیدار استقلال - ذوب‌آهن را تحت تاثیر قرار داد.

به گزارش نقش فردا به نقل از ورزش سه، قضاوت دیدار استقلال و ذوب‌آهن در هفته بیست و ششم لیگ برتر در شرایطی به کوپال ناظمی سپرده شد که با توجه به جایگاه آبی‌پوشان در جدول رده‌بندی این مسابقه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بود.

آبی‌ها در شرایطی وارد این بازی شدند که با توجه به پیروزی پرسپولیس برابر نساجی به صورت موقت صدر جدول را از دست داده بودند و برای صعود مجدد به رتبه اول جدول رده‌بندی نیاز به کسب سه امتیاز مسابقه داشتند.

شاگردان نکونام در دقایق ابتدایی بازی یک گل دریافت کردند اما در نیمه دوم و در دقایق ۶۴ و ۹۰+۴ موفق شدند دو گل به ثمر برسانند تا پیروز از زمین خارج شوند. البته آنها در دقیقه ۴۸ مسابقه نیز یک‌بار دروازه ذوب‌آهن را باز مرده بودند اما این گل مردود اعلام شد تا مورد اعتراض آبی‌ها قرار بگیرد.

همچنین یک صحنه مشکوک به هند روزبه چشمی در دقیقه ۷۴ و یک خطا از سوی این بازیکن در دقیقه ۷۶ باعث شد تا اعضای تیم ذوب‌آهن نسبت به عدم جریمه او با کارت زرد دوم معترض باشند.

از طرفی در دقیقه ۹۰+۱ مسابقه نیز روزبه چشمی در محوطه جریمه برخوردی با مهاجم ذوب‌آهن داشت که ذوبی‌ها در این صحنه اعتقاد به خطای پنالتی داشتند.


📌 گل روزبه چشمی (خطا/آفساید- دقیقه ۴۸)

✅ مهدی عالیقدر: دست مهاجم باز است و ظاهرا توپ به بازوي وي برخورد دارد و از آنجا كه دست وي در شرايط نرمال و طبيعي نيست، لذا اعلام داور مبني بر مردود كردن گل صحيح مي‌باشد. البته كه اين صحنه با تيز بيني كمك داور به داور اعلام شد كه بسيار شجاعانه بود.


📌 برخورد توپ به دست روزبه چشمی (مشکوک به جریمه شخصی- دقیقه ۷۴)

❌ مهدی عالیقدر: داور باید حتما به بازيكن آبي اخطار مي‌داد.


📌 برخورد روزبه چشمی با بازیکن ذوب‌آهن (مشکوک به جریمه شخصی- دقیقه ۷۶)

✅ مهدی عالیقدر: اگر چه بازيكن آبي باعث سرنگوني بازيكن سفيد ميشود اما يك خطاي معمول است و اخطار نياز ندارد، مگر اينكه شرايط ديگري وجود داشته باشد كه با اين تصوير قابل ارزيابي نيست.


📌 برخورد روزبه چشمی و مهاجم ذوب‌آهن (مشکوک به پنالتی- دقیقه ۹۰+۱)

❌ مهدی عالیقدر: مدافع به وضوح با پرت كردن پاي خود در مسير حركت مهاجم باعث سرنگوني وي مي‌شود، حتي مدافع كناري نيز مچ پاي مهاجم را مي‌زند و قطعا باید اعلام پنالتي مي‌شد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا