جمعه 25 خرداد 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

آسمان ترکیه به تلاطم افتاد

 مقامات فرودگاه دوبلین عصر یکشنبه اعلام کردند یک فروند هواپیمای بوئینگ متعلق به یک شرکت قطری حین عبور از آسمان ترکیه به دلیل برخورد با چاله‌های هوایی دچار سانحه شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  در این حادثه ۱۲ نفر از مسافران شرکت هواپیمایی قطر مجروح و هشت نفر از مجروحان در بیمارستان بستری شدند. هواپیمای قطری روز یکشنبه از دوحه عازم دوبلین بود.

فرودگاه دوبلین در بیانیه‌ خود گفت پرواز (کیوآر۰۱۷) که یک بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر بود طبق برنامه پیش از ساعت یک بعد از ظهر به وقت محلی سالم به زمین نشست.

در این بیانیه آمده است که هواپیما هنگام پرواز بر فراز ترکیه درگیر تلاطم آب و هوایی شد و هنگام فرود خودروهای امداد منتظر آن بودند.

این حادثه پنج روز پس از آن رخ می دهد که در اثر تلاطم شدید هواپیمای خطوط هوایی سنگاپور در چاله‌های هوایی بر فراز اقیانونس هند یک مرد بریتانیایی ظاهرا بر اثر حمله قلبی جان خود را از دست داد و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند. این هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ از لندن به سنگاپور می‌رفت.

در حالی که مرگ و میر ناشی از تلاطم‌های آب و هوایی در سفرهای هوایی نادر است، مجروحیت‌ها در سال‌های اخیر بالا رفته است.

برخی از هواشناسان و تحلیلگران هوانوردی می‌گویند گزارش‌های مربوط به تلاطم‌های هواپیماها در چاله‌های هوایی نیز در حال افزایش است که بطور بالقوه‌ اثر تغییرات آب و هوایی بر پروازها را نشان می‌دهد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا