جمعه 25 خرداد 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

پایان دوران پپ و سیتی: او به زودی می‌رود!

پپ گواردیولا در پایان فصل آینده منچستر سیتی را ترک خواهد کرد.

به گزارش نقش فردا به نقل از “ورزش سه“، برخلاف تمایل مدیران باشگاه منچستر سیتی که خواستار ماندن پپ گواردیولا و تمدید قرارداد او هستند، اما این مربی قصد دارد در پایان فصل بعد منچستر سیتی را ترک کند.

این مربی اسپانیایی که ۸ سال پیش وارد منچستر سیتی شد، ۱۲ ماه از قراردادش باقی مانده است و بسیاری از منابع انگلیسی معتقدند که او دیگر قراردادش را تمدید نخواهد کرد.

سیتی به گواردیولا اجازه داده است در مورد این تصمیمش بیشتر فکر کند و نظر نهایی‌اش را در مورد آینده بگوید اما به‌نظر نمی‌رسد که پپ قراردادش را در سیتی تمدید کند.

2026897

مدیران از این مربی خواسته‌اند قراردادش را تمدید و دوران جدیدی را در منچستر سیتی آغاز کند اما او احساس می‌کند که در پایان داستانش با سیتی قرار گرفته و فصل آینده زمان جدایی است.

با این حال سیتی برنامه‌ریزی‌اش را برای جانشینی گواردیولا آغاز کرده و از میشل، سرمربی خیرونا، به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی سرمربی‌گری سیتیزن‌ها نام برده شده است. یولیان ناگلزمان، ژابی آلونسو هم در لیست مدیران باشگاه هستند و آنها به روبرتو دی‌زربی که مورد تحسین خود گواردیولا نیز بوده است هم به‌عنوان یک گزینه جدی نگاه می‌کنند.

گواردیولا می‌خواهد در آخرین فصل حضورش در منچستر سیتی ترکیبش را ارتقا دهد و بیشترین جام‌های ممکن را در فصل آینده به‌دست بیاورد و یک فصل آخر رویایی بسازد.

2026898

این خبر برای رقبای منچستر سیتی که در سال‌های حضور پپ گواردیولا، لیگ برتر را تبدیل به یک لیگ یک‌طرفه کرده و به تازگی با کسب چهارمین قهرمانی متوالی در لیگ برتر،‌ به یک رکورد تاریخی رسیده است، بسیار خبر خوبی است.

در حال حاضر نشانه‌های واضحی از تصمیم نهایی گواردیولا وجود ندارد و تنها چیزی که کاملا قطعی شده این است که پپ تایید کرده در فصل آینده هدایت منچستر سیتی را برعهده خواهد داشت. او همچنین مدعی شد که مطمئن نیست کدام بازیکنان را خواهند خرید و چه ستاره‌هایی در تابستان باشگاه را ترک خواهند کرد.

مدیران منچستر سیتی از داشتن گواردیولا بسیار خوشحال هستند و می‌خواهند حضور او را تمدید کنند، اما اخبار اخیر از نظر مربی اسپانیایی و همچنین دیدن جدایی یورگن کلوپ از لیورپول آنها را نگران کرده است.

2024687

یورگن کلوپ، دیگر مربی فوق‌العاده لیگ برتر در سال‌های گذشته، ۹ سال هدایت لیورپول را برعهده داشت و رقیب اصلی سیتیزن‌ها در لیگ برتر بود. کلوپ در چند فصل اخیر تنها مربی‌ای بوده است که توانسته سیتیِ پپ را در کورس قهرمانی شکست دهد و به مقام قهرمانی برسد. او در اواسط فصل ۲۴-۲۰۲۳ اعلام کرد که در پایان فصل لیورپول را ترک خواهد کرد و جدایی غم‌انگیزی از لیورپول داشت. موضوعی که می‌تواند مدیران سیتی را هم درباره آینده پپ و احتمال جدایی در پایان فصل آینده نگران کند‌.

در همین حین خود این مربی درباره برنامه‌هایش برای فصل آینده گفت: «فصل آینده فصل آینده است. فعلا فاصله زیادی با آن فصل داریم و برای من دشوار است که به آن فکر کنم و درباره موضوعات مختلف تصمیم بگیرم. فعلا استراحت می‌کنیم تا بعد از یک فصل سخت به بهترین شکل ممکن برگردیم.»

2023819

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا