جمعه 25 خرداد 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شد؛حاجی بابایی و نیکزاد نواب رئیس

محمدباقر قالیباف با ۱۹۸ رای، برای یک سال به ریاست مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

به گزارش نقش فردا به نقل از  تسنیم، دومین جلسه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه شنبه 8 خرداد) با دستور کار انتخاب اعضای هیئت رئیسه برگزار شد.

برای کرسی ریاست مجلس، آقایان محمدباقر قالیباف و منوچهر متکی از حوزه انتخابیه تهران و مجتبی ذوالنوری از حوزه انتخابیه قم نامزد شده بودند که قالیباف با 198 رای برای یک سال به ریاست مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

مجتبی ذوالنور 60 و منوچهر متکی 5 رای آورد و تعداد آرای باطله نیز 24 رای بود.

287 نفر از نمایندگان در جلسه رای‌گیری حاضر بودند.

قالیباف پیش از این نیز به مدت 4 سال ریاست مجلس یازدهم را برعهده داشت.

حاجی بابایی و نیکزاد نایب رئیس شدند

با رای نمایندگان، همچنین حمیدرضا حاجی بابایی (همدان و فامنین) با 175 رای نایب رئیس اول و علی نیکزاد ثمرین (اردبیل، نمین، نیر و سرعین) با 169 رای، نایب رئیس دوم شدند.

دیگر نامزدهای نایب رئیسی مجلس، آقایان حسینعلی حاجی دلیگانی (شاهین شهر و میمه و برخوار) 96 رای، عبدالرضا مصری (کرمانشاه) 115 رای، حمید رسایی (تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس) 35 رای، موسی غضنفرآبادی (بم و ریگان) 16 رای، بودند.
تعداد آرای باطله نیز 2 رای بود.

دبیری:

روح الله متفکر آزاد(تبریز، آذرشهر و اسکو)، صدیف بدری (اردبیل، نمین، نیر و سرعین)، رضا جباری (مسجد سلیمان، هفتکل، لالی و اندیکا) ، محمد رشیدی(کرمانشاه)، عباس پاپی‌زاده (دزفول)، بهنام سعیدی (جیرفت و عنبرآباد)، مجتبی بخشی‌پور (اسلام آباد غرب و دالاهو)، رحمت‌الله نوروزی (علی‌آباد کتول)، سارا فلاحی (ایلام)، زینب قیصری (تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس)، ابوالفضل ظهره‌وند (تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس)، ابوالقاسم جراره (تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس)، مجتبی یوسفی (اهواز، حمیدیه، کارون، باوی)، علیرضا زندیان (بیجار)، غلامحسین زارعی (دشتی و تنگستان)، عباس گلرو (سمنان، مهدیشهر و سرخه)، احمد نادری (تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس)، جمشید قائم مقام (رامیان و آرادشهر)، علی اصغرباقرزاده (بابلسر و فریدون‌کنار)، علیرضا عباسی (کرج،اشتهار و فردیس)، فتح‌الله توسلی (بهار و کبودرآهنگ)، سمیه رفیعی (تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس)، علی شیرین زاد (کرج،اشتهار و فردیس)، رضا تقی‌پور انوری (تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس)، رحمدل بامری (ایرانشهر)، بیت‌الله عبداللهی (اهر و هریس) و علی اکبر رنجبرزاده (اسدآباد).

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا